Transport ponadnormatywny

Transport ponadnormatywny
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

transport-ponadnormatywny-3Transport ponadnormatywny posiada różne definicje odnoszące się do rodzaju transportu. Wymienia się tutaj transport drogowy, kolejowy, żeglugę śródlądową, transport morski i lotniczy.
W transporcie drogowym ładunek ponadnormatywny przekracza maksymalne dopuszczalne parametry standardowego pojazdu drogowego lub przekracza dopuszczalne obciążenia osi pojazdu.
W transporcie kolejowym ładunek ponadnormatywny przekracza standardową wielkość ładunkową lub przekracza dopuszczalne obciążenie osi linii kolejowej. Taka sytuacja nazywana jest niezwykłą dostawą, co oznacza, że taki transport może spowodować trudności w transporcie kolejowym i konieczne jest podjęcie specjalnych działań operacyjno-technicznych.
W żegludze śródlądowej ładunkiem ponadnormatywnym jest ładunek, który jest większy niż długości statku i / lub jego szerokość lub które przezwycięża standardowy projekt powietrza statku.
W transporcie morskim zdefiniowany jest jako ładunek mający większe parametry niż standardowa jednostka ładunkowa.

Inne artykuły o transporcie oraz samochodach:

about author

admin

related articles

Polecamy:

  • Lot Warszawa Nowy Jork

    Latanie po całym świecie stało się w ostatnich czasach bardzo modne. Stało się tak z racji tego, że ceny połączeń znacznie spadły. Równocześnie nasze społeczeństwo się bogaci i tym sposobem wiele osób zaczęło korzystać z możliwości zwiedzania świata. Kierunkiem wymarzonym przez wielu są oczywiście Stany Zjednoczone i kultowy Nowy Jork. To miasto jest w końcu…

    Read more
  • Przeprowadzki Będzin firmy

    Przeprowadzki Przeprowadzki Będzin firmy, przeprowadzki firm Kraków to usługi, na które nieustannie rośnie zapotrzebowanie. Sprawa przeprowadzki wcale nie jest taka prosta jak by się mogło komuś wydawać, a potwierdzą to zapewne ci wszyscy, którzy przeprowadzkę przeżyli na własnej skórze. Mówiąc przeprowadzka, myślimy przede wszystkim o ludziach, którzy zmieniają swoje miejsce zamieszkania. Natomiast te konkretne usługi,…

    Read more